פרוש המלבי"ם על הנ"ך בלי מקרא 2 כרכים
פרוש המלבי"ם על הנ"ך בלי מקרא 2 כרכיםפרוש המלבי"ם על הנ"ך בלי מקרא 2 כרכים 2פרוש המלבי"ם על הנ"ך בלי מקרא 2 כרכים 3פרוש המלבי"ם על הנ"ך בלי מקרא 2 כרכים 4

פרוש המלבי"ם על הנ"ך בלי מקרא 2 כרכים

פרוש המלבי"ם על הנ"ך כולל
פירושים לכל אחד מספרי הנביאים ומספרי אמ״ת המורכבים מ״ביאור המלות״ ומ״ביאור העניין״

סגנון המסודר של המלבי"ם שבנוי על שאלות ותשובות
מהדורה זו ללא המקרא


זמן אספקה: 7 ימי עסקים

מק"ט / דגם: 135ב

יצרן: הוצאת חורב


160


פירושו של המלבי"ם לנ״ך
פירושיו לנביאים ולכתובים דומים בדרכם לפירושיו לחלקים הלא הלכתיים של התורה. לפני תחילת ביאורו, הוסיף המלבי״ם הקדמה פרטנית לאותו הספר אם היה צורך בכך. נראה שהתויית דרכו היתה בהקדמתו לישעיהו, ואילו בהקדמתו לספר תהלים הוא מוצא לנכון להוסיף עוד מאפיינים לביאורו, עיין שם.
הפירושים לכל אחד מספרי הנביאים ומספרי אמ״ת מורכבים מ״ביאור המלות״ ומ״ביאור העניין״. בספרים אחדים נוספו גם-פירושים ייחודיים. לדוגמא, בספר יחזקאל הוסיף בסוף פירושו ביאור על תבנית וצורת הבית העתידי. בספרי תהלים ומשלי, הוסיף לביאורו פירושים על ״דרך המושכל״, ועל ״דרך הפשוט״.
פירושו לשיר השירים מורכב מ״משל״ ־ ביאור פשטי, ומ״מליצה״ ־ ביאור אליגורי, בו מסביר המלבי״ם את תשוקת נפשו של שלמה המלך אל הקב״ה. הוא מחלק את שיר השירים לחמישה חלקים המקבילים לחמשת מפגשי נשפו של שלמה עם הקב״ה. הוא מוסיף גם ביאור על דרך הקבלה הנקרא ״החרש והמסגר״, וזאת בנוסף להקדמה מקיפה.
לפירושו של כל ספר הוא העניק שם מליצי יחודי, הנוגע לעניינו של אותו ספר (כגון: ״נחלת יהושע״, ״שפוט השופטים״, ״דבר שמואל״); לעומת ביאורו לתורה הנושא שם אחיד לכל החומשים, "התורה והמצווה״.

2 כרכים
כריכה קשה
גודל 17.5X24.5 ס"מ  
Coi בניית אתרים
0
המוצר התווסף לסל בהצלחה!
המשך בקניות עבור לקופה